Infolinia
Infolinia: +48 77 418 22 28
biuro@ara.biz.pl
PL UK DE
Logo

Technologie

ARA to również pracownia projektowa. Zajmujemy się głównie projektowaniem technicznym konstrukcji nośnych reklam, przygotowaniem szczegółowych dokumentacji technicznych dotyczących:

Współpracujemy z designerami, którzy projektują nowe kompleksowe i indywidualne formy elementów reklamowych.

 

Sitodruk

Daje możliwość druku na wszystkich typach materiałów stosowanych w reklamie takich jak plexiglass, pcv, folia samoprzylepna, metal. Dodatkowo, co czyni tą technikę niezastąpioną w reklamie, można wydruk poddawać obróbce termicznej, na przykład wytłaczając próżniowo elementy reklam z naniesioną wcześniej grafiką.

Sitodruk jest również często wykorzystywany przez nas jako technologia dodatkowa, zabezpieczając powierzchnie z grafiką naniesioną ploterem do druku UV poprzez nałożenie warstwy lakieru lub jako białe tło do dalszego druku innymi technologiami na materiałach w innych kolorach na których druk pełnokolorowy nie miał by sensu.

 

Druk UV

Podobnie jak w przypadku sitodruku drukujemy na wszystkim, jednak w przypadku pełnokolorowego druku o wiele lepszą jakość.

Główną zaletą tego typu druku jest trwałość kolorów i odporność na warunki atmosferyczne. Maksymalna grubość materiału, na który możemy nanosić grafikę to 45mm. Również nieistotna jest gładkość powierzchni dzięki metodzie bezkontaktowej, gdzie głowica drukująca unosi się nad materiałem.

 

Plotery frezujące

Mamy ich kilka. Niezastąpione urządzenia w reklamie zewnętrznej.

Któż dzisiaj wyobraził by sobie wycinanie w twardych materiałach bez użycia takich urządzeń. Plotery frezujące stosowane w naszej firmie to urządzenia wielkoformatowe, dzięki czemu mamy możliwość obróbki dużych elementów a moc wrzecion pozwala na cięcie również w metalach.

Plotery pracują w trzech osiach (x, y, z) z pełną interpolacją. Pozwala to na wycinanie przestrzennych form stosowanych na przykład w obróbce termicznej tworzyw sztucznych. 

 

Cięcie laserem

Czasami seryjna produkcja wymaga zastosowania plotera tnącego laserem. Powód - szybkość i nieistotna grubość oraz twardość materiału.

Ta technologia stosowana jest zarówno do wytwarzania skomplikowanych elementów konstrukcyjnych, mechanicznych jak i elementów graficznych reklam.

 

Konstrukcjie stalowe

Wielkość, jeśli chodzi o konstrukcje nie ma dla nas znaczenia. Stworzymy każdą konstrukcję.

Byliśmy zmuszeni przez coraz większe zapotrzebowanie na reklamy o wielkich gabarytach, do znacznego rozbudowania małego warsztatu do ślusarni mieszczącej się w kilku pomieszczeniach halowych. Jesteśmy dzięki temu niezależni. Dodatkowo ostatnie inwestycje w naszej firmie objęły lakiernię proszkową i tradycyjną.

 

Termoformowanie

Nie można wyobrazić sobie reklamy zewnętrznej bez tej technologii. Nasze tłocznie przystosowane są do dużych formatów.

Wykonujemy na nich elementy takie jak: litery przestrzenne, logotypy, obudowy regałów a nawet elementy konstrukcyjne w nietypowych przypadkach.

 

Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe - polega na nakładaniu farby proszkowej na powłokę metalu.

W malowaniu proszkowym stosuje się technikę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Następnie pomalowane elementy są nagrzewane, w rezultacie czego farba proszkowa ulega stopieniu i polimeryzacji. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.